Paasmorgen: het kleine zien in een nieuw licht

De Paasmorgen heeft iets uitbundigs. Uit volle borst ‘Halleluja!’ zingen en ‘U zij de glorie!’
Het doet recht aan de zaak. Groter dan Pasen wordt het niet.

En toch: hoe vol geheimen is de ochtendschemer. En hoe veel oog is er voor het detail.
De kleine vragen – Waarom huil je? Wie zoek je? Het louter noemen van een naam – ‘Maria!’.
Het oog dat valt op de doek die het gelaat van de gestorven Jezus had bedekt en nu dáár ligt – een beetje bezijden, opgerold. Kleiner wordt het niet.

De Cantorij van de Nieuwe Kerk zingt o.l.v. cantor Mannes Hofsink. Het orgel wordt bespeeld door Peter Westerbrink. Voorganger is ds. Evert Jan Veldman.

Digitaal meevieren

Vier de dienst mee via Kerkomroep.

Collectes

Eerste collecte: Moldavië – Kerk helpt kwetsbare mensen

Door de economische situatie in Moldavië zien veel mensen geen andere mogelijkheid dan een baan te zoeken in het buitenland. Dat heeft desastreuze gevolgen voor de samenleving. In sommige dorpen wonen alleen nog ouderen en jongeren. Kerk in Actie ondersteunt kerken die hen stimuleren om voor elkaar te zorgen. Jongeren helpen zieke en eenzame ouderen. Met de opbrengst van deze collecte steunt Kerk in Actie het werk van kerken voor kwetsbare mensen in Moldavië. Deze collecte wordt verdubbeld door de Diaconie van de Protestantse Gemeente.

Tweede collecte: Stedelijk kerkenwerk

Met de tweede collecte dragen we bij in de vaste kosten van onze kerk. Uit de vijf wijkkerken in Groningen willen we zo elke maand € 3.000 inzamelen. Wij dragen daarmee bij aan de inzet van predikanten en kerkelijk werkers in onze wijkgemeenten.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.