Zondag 22 juni: feestelijke zondag

Een feestelijke zondag! We vieren dan de doop van Daan Theodoor Luurtsema, zoon van Elizabeth en Bas, en de bevestiging van Krijn Toet als ouderling-kerkrentmeester.

Voorganger is ds. Tirtsa Liefting-van den Toren en het orgel wordt bespeeld door Mannes Hofsink.

De lezing uit Lucas voelt vreemd op een zondag als deze. Een verhaal over demonen en bezetenheid, dat op het eerste gezicht ver van ons af lijkt te staan. Maar, als we er nog eens langer naar kijken, heeft het verhaal ons misschien toch meer te zeggen dan we dachten en blijkt het verrassend hoopvol, misschien zelfs feestelijk.

De lezingen komen uit Jesaja 65: 1-9 en Lucas 8: 26-39.

Collectes

Geef in de eerste collecte: Kerk in Actie: geef vluchtelingen een thuis

Geef in de tweede collecte: Stedelijk kerkenwerk

Kerk in Actie: Geef vluchtelingen een thuis
Nieuwkomers in Nederland hebben het niet makkelijk. Of je nu asielzoeker, statushouder of arbeidsmigrant bent of helemaal niet over papieren beschikt, je belandt in lange procedures en uitzicht op een betere toekomst ontbreekt vaak. Kerk in Actie werkt samen met diverse (kerkelijke) initiatieven die deze mensen helpen met informatie, advies en scholing om hun zelfredzaamheid te stimuleren. Ook proberen ze een passend onderkomen te vinden voor wie in een asielzoekerscentrum wacht op een plek om opnieuw te beginnen.

Stedelijk kerkenwerk
De tweede collecte is een extra bijdrage in de uitgaven binnen onze eigen gemeenten. Met deze bijdrage stimuleren we de aandachtspunten uit ons beleidsplan. U kunt hierbij denken aan de ontwikkeling van nieuwe vormen van kerkzijn. De Protestantse Gemeente Groningen stimuleert nieuwe initiatieven binnen en
buiten de wijkgemeenten. Zo bereiden we ons als kerk voor op de toekomst.