Dienst 4 december: Hij heeft het niet van een vreemde

Deze adventsperiode staan we stil bij de vier voormoeders van Jezus, die de evangelist Matteüs in zijn geslachtsregister noemt. Deze keer kijken we naar Ruth, een vreemdelinge. Onderdeel van de familie waarin God mens werd. In Matteüs lezen we de verbazing over Jezus’ optreden door zijn dorpsgenoten. ‘We kennen hem toch?’ vragen ze zich af. Maar ik kan me zomaar voorstellen dat ze er later misprijzend aan hebben toegevoegd “Hij heeft het niet van een vreemde. Het zit in de familie”. Hoe laten deze Schriftgedeelten ons kijken naar onze eigen vooroordelen of verwachtingen?

Op deze tweede zondag van advent lezen we Ruth 1: 19b – 2: 12 en 4: 13-17 en Matteüs 13: 54-56.
Voorganger is ds. Tirtsa Liefting-van den Toren; Mannes Hofsink bespeelt het orgel.

oorganger is ds. Tirtsa Liefting. Het orgel wordt bespeeld door Mannes Hofsink.

Digitaal meevieren

Vier de dienst mee via Kerkomroep.

Collectes

Eerste collecte: Kerk in Actie – Creëren van banen voor jongeren in Libanon, Jordanië en Irak

Van de miljoenen Syriërs die door de oorlog hun land zijn ontvlucht zijn de meeste terecht gekomen in de buurlanden Libanon, Jordanië en Irak. Ze leven er in grote armoede. Door de zware economische crisis is het moeilijk om hier een nieuw bestaan op te bouwen. Kerk in Actie ondersteunt Syrische vluchtelingen en arme lokale families met een opleiding in sectoren waar veel vraag is naar personeel, of met het opzetten van een eigen bedrijf. Daardoor worden ze minder afhankelijk van hulp en dat maakt hen weerbaarder.

Tweede collecte: Stedelijk kerkenwerk

De collecte voor het stedelijk kerkenwerk draagt bij aan de vaste kosten van onze kerk. Uit de
vijf wijkkerken in Groningen willen we zo elke maand € 3.000 inzamelen. Hiermee dragen we bij aan de kosten van het Kerkelijk Bureau.

Derde collecte: Wijkdiaconie

Met deze collecte bekostigen we o.a. de jeugddiensten, de kinderoppas, liturgieën, bloemengroet en diaconale hulp.

2 gedachten over “Dienst 4 december: Hij heeft het niet van een vreemde”

  1. De overdenking van dominee Tirtsa Liefting op 4 december was waardevol, daar konden we mee verder.
    Helaas was de muzikale omlijsting erg somber. Vooral het lied ‘Vreemden zijn wij’ had een dermate neerslachtige melodie dat we bepaald niet opgewekt de kerk verlieten. Het orgelspel was waarschijnlijk op hoog niveau, maar de gewone kerkganger komt in het Godshuis om opgebeurd te worden.
    De tijd van hoop en verwachten, advent, mag wat ons betreft blijmoediger!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.